ETUSIVU ETUSIVU


HIFK Jr Hockey Rf.
Helsingin jäähalli
00250 Helsinki
Puh 09-4777 020
Fax 09-4777 0229
email

Kollit U20 Nordic Trophyyn

Kollit mittaa alkukauden iskukykynsä Tukholmassa 21.-24.8.08, jolloin pelataan epävirallinen pohjoismaiden U20- eli A-nuorten seurajoukkueiden mestaruusturnaus.

Kahdeksan joukkuetta on jaettu kahteen neljään joukkueen lohkoon.
Alkulohkoissa jokaiselle joukkueelle tulee kolme peliä ja päätöspäivänä lohkojen ykköset ratkovat finaalissa Nordic Trophyn kohtalon. Lohkokakkoset pelaavat pronssimitaleista jne.


Lohkojaot:

Lohko A
Djurgårdens IF
Färjestads BK
Tappara
TPS Åbo

Lohko B:
Frölunda HC
Oulun Kärpät
Kollit
Linköpings HC


Otteluohjelma:

Torstai 21.8.08
15:15 Frölunda HC - Kollit @ JM-Hallen (B)
16:15 Djurgårdens IF - Tappara @ Stora Mossen (A)
18:30 Oulun Kärpät - Linköpings HC @ JM-Hallen (B)
19:30 TPS Åbo - Färjestads BK @ Stora Mossen (A)

Perjantai 22.8.08
15:15 Tappara - TPS Åbo @ JM-Hallen (B)
16:15 Kollit - Oulun Kärpät @ Stora Mossen (A)
18:30 Färjestads BK - Djurgårdens IF @ JM-Hallen (B)
19:30 Linköpings HC - Frölunda HC @ Stora Mossen (A)

Lauantai 23.8.08
14:15 Kollit - Linköpings HC @ JM-Hallen (B)
15:15 Djurgårdens IF - TPS Åbo @ Stora Mossen (A)
17:30 Frölunda HC - Oulun Kärpät @ JM-Hallen (B)
18:30 Tappara - Färjestads BK @ Stora Mossen (A)

Sunnuntai 24.8.08
09:15 7:th - 8:th place @ JM-Hallen (B)
09:15 3:rd - 4:th place @ Stora Mossen (A)
12:30 5:th - 6:th place @ JM-Hallen (B)
12:30 Final @ Stora Mossen (A)




  • Etusivu
  • Yhteystiedot
  • Kiekkokoulu
  • Liiga-HIFK
  • Kolumnit
  • Joukkueet ASM
    BSM
    B Challenger
    B2SM
    CSM
    CSM Challenger
    C03
    C03 Challenger
    D04
    D05
    E06
    E07
    F08
    F09
    G10
    Uutiset ASM
    BSM
    B Challenger
    B2SM
    CSM
    CSM Challenger
    C03
    C03 Challenger
    D04
    D05
    E06
    E07
    F08
    F09
    G10
    Kalenterit BSM
    B Challenger
    B2SM
    CSM
    CSM Challenger
    C03
    C03 Challenger
    D04
    D05
    E06
    E07
    F08
    F09
    G10